Sinan Ateş cinayetinden yargılanan Tolgahan Demirbaş: Adres bilgilerini pankart asmak için gönderdim

30 Aralık 2022’de Ankara’da düzenlenen suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in davasında azmettirici olarak yargılanan eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın savcılık ifadesi sırasında alınan yeni görüntüleri ortaya çıktı.

ÖNCE KABUL ETMEDİ SONRA “PANKART ASMAK İÇİN” DEDİ

“Sinan Ateş’e ait adres, uçuş kayıt bilgileri ve konum bilgilerini neden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a gönderdiği” sorusuna Demirbaş’ın önce kabul etmeyip ardından pankart asmak için bilgileri gönderdiğini söylemesi dikkat çekti.

Demirbaş, B Yüzü’nün haberine göre, kendisine yöneltilen soruyla ilgili “Bilirkişi raporunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum” dedi. Demirbaş, daha sonra”Şayet böyle bir şey var ise de bu Sinan Ateş’in ikametinin önüne pankart asma düşüncemizden dolayıdır. Aksi türlüsü mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

Savcı ile Tolgahan Demirbaş arasında ifadede geçen diyalogdan bir bölüm şöyle:

Savcı: Yine Çağlar Zorlu’dan aldığın konum bilgilerini, Kırşehir’de olduğunu, Ahmet Yiğit Yıldırım’a iletmişsin. Bunu hatırlıyor musun?

Demirbaş: Bunu hatırlamıyorum. Çağlar Zorlu’yla kafe ortamında bir kere oturdum. Samimi bir arkadaşım değildir. Bir sohbet içerisinde bir bilgisayar programından bir telefon numarasını girip o insanın yerini öğrenebildiğini söyledi bana. Ben de kendisine “hadi bak bakalım bu adam nerede” dedim. Buradaki niyetimiz de pankartı boşuna asmamak istememizdi.

Savcı: Ahmet Yiğit Yıldırım bir konuşmada “Sinan Ateş Türkiye’ye giriş yaptı mı” diye sorarak bilgi toplamanı istemiş. Hatırlıyor musun?

Demirbaş: Hatırlamıyorum. Şayet sormuş ise de pankart asılmak istenmesiyle ilgilidir. Başka bir şey söz konusu değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir